Logo Gmina Przyłęk

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12911
W sumie: 171380

Archiwum newsów, strona 44

INFORMACJA

04.05.2020

Szanowni Państwo

 

             Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu, zwraca się z APELEM o  oddawanie krwi. KREW jest bardzo potrzebnaPILNIE na ratunek ŻYCIA.

 

            W ostatnim czasie, zapewne również w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, radykalnie zmniejszyła się liczba Dawców oddających krew, co stanowi ogromne zagrożenie dla pacjentów szpitali oczekujących na zaplanowane, bądź też konieczne do wykonania zabiegi operacyjne, ratujące zdrowie i życie. Niestety krwi nie da się wyprodukować, jest ona niezastąpionym lekiem w leczeniu chorób układu krwiotwórczego, a jedynym jej "wytwórcą" jest człowiek.

 

           Szanowni Państwo, wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednak pomoc Honorowych Krwiodawców jest niezastąpiona. Dlatego PROSIMY o włączenie się do naszej akcji.

        W najbliższym czasie odbędzie się akcja poboru krwi w dniu 09 maja (sobota), w godz. 9-14 ,przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łaguszowie, w  mobilnym punkcie – ambulansie. Gorąco prosimy o rozpropagowanie informacji na ten temat na  portalach społecznościowych itp., aby APEL trafił do jak największej liczby potencjalnych Krwiodawców.

        Jednocześnie DEKLARUJEMY, że jesteśmy gotowi pojechać i przeprowadzić akcję pobierania krwi, wszędzie tam gdzie Dawcy będą chętni podzielić się cząstką siebie- krwią (jeśli są odległe miejscowości, a społeczność ma problem z dojechaniem np. do naszego Centrum w Radomiu).

         Sytuacja jest bardzo poważna, dlatego też liczymy na Państwa POMOC. Z góry serdecznie dziękujemy za zrozumienie.

 

Z nami jest BEZPIECZNIE, kilka ważnych aspektów!!!

 

Zasady ogólne kwalifikacji Dawców.

Przed wejściem do Centrum / ambulansu do pobierania krwi - ekipa wyjazdowa, dokonujemy wstępnej kwalifikacji dawców  i kandydatów na dawców.

Postępowanie  obejmuje:

1) pomiar temperatury;

2) wywiad.

 

Wywiad:

1. Do budynku RCKiK w Radomiu, ambulansu - ekipa wyjazdowa, po wstępnej kwalifikacji, może wejść wyłącznie osoba, która:

  • w ciągu ostatnich 14 dni nie przebywała poza granicami Polski, nie miała kontaktu z osobą zakażoną lub będącą w kwarantannie
  • temperatura ciała nie przekroczyła 37,3oC.

 

2. Każda osoba wchodząca dokonuje dezynfekcji rąk przed wejściem do głównego budynku Centrum, ambulansu- ekipa wyjazdowa i otrzymuje maseczkę ochronną.

3.Dawca wypełnia krótką Ankietę, dopiero jeśli pozytywnie przejdzie kwalifikację wstępną jest rejestrowany do oddawania krwi.

 

Ponadto wprowadziliśmy konieczne zmiany dot. naszej pracy:

1. Ograniczyliśmy do minimum kontakty między personelem z różnych komórek organizacyjnych-działów RCKiK w Radomiu.

2. Zwiększyliśmy częstotliwość czyszczenia i dezynfekowania klamek, poręczy, blatów roboczych (w trakcie przyjmowania Dawców).

3. Pracownicy w obszarze roboczym, w zależności od stopnia zagrożenia, zabezpieczeni są w środki ochrony indywidualnej: maseczki ochronne/przyłbice ochronne/okulary ochronne, rękawiczki jednorazowego użytku, fartuchy z długim rękawem i obuwie ochronne.

4. Każdego dnia pracownik RCKiK wypełnia i podpisuje deklarację, w której zawarte są informacje niezbędne do dopuszczenia do pracy przez kierownika działu. Pytania dot. ewentualnych objawów, bądź ich braku, choroby (przeziębienia, kataru itp.), kontaktu z osobą zakażoną lub będącą w kwarantannie z powodu koronawirusa, temperatury ciała nie przekroczającej 37,3oC.

 

W załączeniu również dodatkowa ankieta, która wypełniają Dawcy przed zarejestrowaniem się do oddania krwi.

więcej

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.