Logo Gmina Przyłęk

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 5063
W sumie: 177033

Archiwum newsów, strona 40

INFORMACJA

15.07.2020

Zapewne w ostatnim czasie dotarły do Państwa sygnały o narastającym konflikcie wśród rodziców odnośnie utrzymania oddziału przedszkolnego 3-4 latków w PSP w Grabowie nad Wisłą. Cała atmosfera związana z tą sprawą zupełnie niepotrzebnie zaczęła dzielić mieszkańców Grabowa i Łaguszowa. Jako Wójt tej Gminy, nie chcę pozwolić na eskalację konfliktów wśród mieszkańców. Taka sytuacja do niczego dobrego nie doprowadzi.

Wczoraj wspólnie z radnymi wypracowaliśmy pewne rozwiązania, które mam nadzieję, usatysfakcjonują zarówno rodziców z Grabowa, jak też rodziców dzieci z KLUBU DZIECIĘCEGO oraz pozwolą na ROZWÓJ SZKOŁY W ŁAGUSZOWIE.

To prawda, że na wczorajszej Komisji podjęliśmy decyzję o pozostawieniu oddziału przedszkolnego w PSP w Grabowie, ale NIE ZAPOMNIELIŚMY RÓWNIEŻ O RODZICACH DZIECI Z KLUBU DZIECIĘCEGO I RODZICACH DZIECI Z ŁAGUSZOWA:

- W KLUBIE DZIECIĘCYM w Mszadli Starej ZOSTANIE OBNIŻONA OPŁATA do 50 zł (uchwała zostanie podjęta już w najbliższy piątek);

- Ponadto ostatecznie zdecydowaliśmy o BUDOWIE SALI GIMNASTYCZNEJ przy PSP w ŁAGUSZOWIE (środki na zlecenie projektu budowy ZOSTAŁY JUŻ ZABEZPIECZONE) oraz REMONCIE SZKOŁY.

Chcę spotkać się i porozmawiać z rodzicami dzieci zapisanych do Klubu Dziecięcego oraz rodzicami dzieci z PSP w Łaguszowie. Spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu. Dokładny termin zostanie podany na stronie UG oraz fb.

więcej

DOPŁATY BEZPOŚREDNIE

08.07.2020

10 lipca ostatnim dniem na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie

Dobiega końca tegoroczna kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe
z PROW. 10 lipca jest ostatnim możliwym dniem na ich złożenie. Tego dnia przyjmujące dokumenty biura powiatowe ARiMR będą otwarte do godz. 19:00.

Zostało zaledwie kilka dni na złożenie wniosku w przedłużonej kampanii dopłat bezpośrednich
i obszarowych z PROW za 2020 rok. Najbliższy piątek, 10 lipca, jest ostatnim możliwym dniem
na złożenie dokumentów. W tym dniu godziny pracy biur powiatowych w całym kraju zostaną wydłużone. Biura będą otwarte do godz. 19.00.

Przypominamy, że wnioski można składać zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Można je również złożyć poprzez platformę ePUAP, przesłać pocztą tradycyjną lub pozostawić w udostępnionej wrzutni na dokumenty.

Do 7 lipca Agencja zarejestrowała ponad 1,3 mln wniosków.

więcej

Uwaga hodowcy ryb - od dziś można złożyć w ARiMR wniosek o dofinansowanie

02.07.2020

Szanowni Państwo,

 

przesyłamy informację prasową na temat:

 

Uwaga hodowcy ryb - można złożyć w ARiMR wniosek o dofinansowanie

Od  1 lipca - rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli szkody w hodowli ryb słodkowodnych mogą składać w ARiMR wnioski o dofinansowanie.
Czas na ich złożenie jest krótki – nabór potrwa tylko do 15 lipca 2020 r.

Ruszył kolejny nabór wniosków o tzw. pomoc suszową, jednak jest on adresowany do konkretnego sektora. Tym razem o wsparcie mogą wystąpić rolnicy prowadzący chów lub hodowlę ryb słodkowodnych.
Wnioski można składać tylko przez dwa tygodnie – ostatni dzień na ich złożenie to 15 lipca 2020 r.

Kto może złożyć wniosek?

O pomoc mogą starać się producenci rolni, którzy

 • w 2019 r. prowadzili chów lub hodowlę ryb słodkowodnych w stawach rybnych położonych na obszarze gmin, w których wystąpiła w 2019 r. susza lub powódź w rozumieniu przepisów
  o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich,
 • posiadają numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (EP), lub weterynaryjny numer identyfikacyjny
  nadany przez powiatowego lekarza weterynarii,
 • złożyli do Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie sprawozdanie RRW-22 za rok 2017 oraz rok 2018, zawierające zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych
  w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli.

O jaką pomoc można się ubiegać?

Stawka pomocy wynosi 300 zł na 1 ha powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi. Wysokość dofinansowania będzie ustalana jako iloczyn powierzchni gruntów pod stawami zarybionymi oraz stawki pomocy na 1 ha tej powierzchni.
Przy czym wysokość pomocy dla jednego podatnika podatku rolnego nie może być większa niż równowartość w złotych 30 tys. euro.

Wsparcie będzie udzielane w ramach pomocy de minimis w sektorze rybołówstwa i akwakultury.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski są przyjmowane w biurach powiatowych Agencji. Można je składać osobiście, o ile w danej placówce istnieje taka możliwość. Można je również dostarczyć do udostępnionych wrzutni - w tym przypadku do wniosku
należy dołączyć dane kontaktowe (adres e- mail bądź nr telefonu komórkowego), na które Agencja przekaże informację o przyjęciu wniosku. Dokumenty można też przekazać za pośrednictwem platformy ePUAP
lub wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową

więcej

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.