Logo Gmina Przyłęk

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6047
W sumie: 153782

Archiwum newsów, strona 33

Obrazek dla news_538

Powszechny Spis Rolny 2020

14.11.2020

 

Rolniku, spisz się i daj wygrać sobie, swojej gminie i polskiemu rolnictwu!

Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Pierwsza szansa na wygraną pojawia się po zakończeniu internetowego samospisu dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Gdy formularz spisowy zostanie wypełniony, aplikacja zapyta o chęć udziału w loterii. Jeśli rolnik się na to zdecyduje, otrzyma unikatowy kod potwierdzający samospis. Kod należy zarejestrować w trakcie trwania akcji (1.10.2020 - 22.11.2020 r.) na stronie loterii https://loteria.spisrolny.gov.pl/. Potem zostaje już tylko śledzić transmisje online w mediach społecznościowych GUS z losowań i liczyć na szczęśliwy traf!

Do rolników z terenu województwa mazowieckiego skierowana jest też akcja „Najszybsi w PSR każdego dnia”. Codziennie nagrodzonych zostanie 50 pierwszych osób, które W DNIU ZAKOŃCZENIA wypełniania formularza Powszechnego Spisu Rolnego PRZYŚLĄ JAK NAJSZYBCIEJ ZGŁOSZENIE do udziału w Akcji. Jest to niezwykle proste i szybkie. Wystarczy wpisać nr gospodarstwa z ankiety samospisu i adres do wysyłki nagrody na stronie: https://obserwujmazowsze.stat.gov.pl/najszybsi_psr Akcja będzie trwać od 10 listopada do końca miesiąca.

 

Dzięki spisowi rolnemu wygrywać mogą też mazowieckie gminy. W Konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego gminy, które wykażą się najwyższym odsetkiem osób spisanych w samospisie internetowym, otrzymają atrakcyjne zestawy sprzętu informatycznego. Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie przekaże zwycięzcom również nagrody przeznaczone dla gminnych szkół i przedszkoli.

Zapraszamy też do konkursu otwartego dla każdego bez względu na wiek i miejsce zamieszkania – nie trzeba być rolnikiem, ani mieszkać na wsi. Wystarczy wziąć swój telefon, nagrać krótki, maksymalnie 1-minutowy film i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego liczy się rolnictwo?”. Najlepsza praca zostanie wyemitowana w TVP3 Warszawa, a jego twórca otrzyma atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 listopada: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-filmowy-dlaczego-liczy-sie-rolnictwo/.

więcej

INFORMACJA - program ochrony powietrza

12.11.2020

Nowy program ochrony powietrza dla stref województwa mazowieckiego


W dniu 08.09.2020 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego uchwalił nowy program ochrony powietrza (POP) dla wszystkich stref województwa mazowieckiego, tj. strefy aglomeracja warszawska, miasto Płock, miasto Radom oraz strefy mazowieckiej. Program powstał w oparciu o wyniki opracowanej w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska 
Rocznej oceny jakości powietrza w województwie mazowieckim, raport wojewódzki za rok 2018”.


Dokument został opublikowany w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego:

- POP dla stref w województwie mazowieckim - Uchwała Nr 115/20 Sejmiku Województwa Mazowieckiego  
 

Celem tworzenia programów ochrony powietrza jest poprawa jakości powietrza i dotrzymanie norm jakości powietrza określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 24 sierpnia 2012 r. w sprawie poziomów niektórych substancji w powietrzu (Dz. U. z 2012 r., poz. 1031) na obszarach, gdzie występują przekroczenia. Dokument zawiera analizę przyczyn występowania wysokich stężeń substancji oraz wskazuje działania naprawcze mające na celu ich redukcję do poziomów nieprzekraczających norm. Integralną częścią POP są Plany Działań Krótkoterminowych, wdrażane w sytuacjach wystąpienia ryzyka lub przekroczenia poziomów dopuszczalnych/docelowych, informowania społeczeństwa lub alarmowych w strefach województwa mazowieckiego w danym roku kalendarzowym.

więcej

NAGRODA KURATORA OŚWIATY

03.11.2020

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować, iż Pan Jacek Rogala Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszowie w uznaniu szczególnych osiągnięć w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, OTRZYMAŁ NAGRODĘ MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY W WARSZAWIE.

Nagroda Kuratora Oświaty to wielkie osiągnięcie i prestiż dla Dyrektora Jacka Rogali, ale również dla całej Gminy Przyłęk. Jest to bowiem pierwsza nagroda Kuratora przyznana dla Dyrektora z terenu Naszej Gminy.


więcej

FUNDUSZE SOŁECKIE

30.10.2020

W Andrzejowie w ramach Funduszy Sołeckich został ogrodzony plac, który w przyszłości będzie miejscem rekreacji dla mieszkańców.
Oczywiście wielkie podziękowania dla wszystkich mieszkańców Andrzejowa za ogromny wkład pracy.
W poniedziałek firma Simba zaczyna montaż placu zabaw przy Gminnej Bibliotece w Lipinach.
Następnie zostaną doposażone place zabaw w Grabowie nad Wisłą (przy budynku Biblioteki i przy budynku szkoły podstawowej).
Również w przyszłym tygodniu zaczynamy realizację inwestycji w Mszadli Dolnej, gdzie zostaną udrożnione i pogłębione rowy przy drodze gminnej wzdłuż wsi.
Te wszystkie inwestycje realizowane są w ramach Funduszy Sołeckich. Nareszcie mieszkańcy poszczególnych miejscowości mogą decydować o tym jakie inwestycje będą realizowane w ich sołectwach.
Wnioski sołeckie na 2021 rok zostały już złożone przez sołtysów i niebawem będą uwzględnione w budżecie na przyszły rok.

więcej

FUNDUSZE SOŁECKIE

30.10.2020

W ramach realizacji Funduszy Sołeckich wykonaliśmy plac zabaw przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipinach, a także doposażyliśmy istniejące place zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej w Grabowie nad Wisłą oraz przy filii Biblioteki w Grabowie. Plac zabaw w Lipinach współfinansowany jest z dotacji otrzymanej przez Gminę Przyłęk w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”

W przyszłym roku planujemy ogrodzenie placu zabaw w Lipinach i zorganizowanie tam miejsca rekreacji poprzez posadowienie altany.

Wszyscy wiemy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi Covid – 19 korzystanie z placów zabawa jest w chwili obecnej utrudnione, jednak w przyszłości zapewne dostarczą one radości dzieciom nie tylko z sołectw Lipiny i Grabów nad Wisłą.

więcej

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.