Logo Gmina Przyłęk

Archiwum newsów, strona 21

ŚWIĘTO ŻÓŁWIA BŁOTNEGO

15.09.2020

W sobotę 12 września br. odbyło się II Gminne Święto Żółwia Błotnego.

Mając jednak na uwadze panujące ograniczenia związane z COVID – 19 wydarzenie ograniczyło się do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pn. „Żółw Błotny”. W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Na konkurs w kategorii:

  • Przedszkole – klasa 0 złożono 10 prac plastycznych
  • Klasy I-IV złożono 14 prac plastycznych
  • Klasy V-VII złożono 12 prac przestrzennych

Komisja konkursowa przy ocenie prac wzięła pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność, samodzielność, staranność i wrażenia artystyczne.

Komisja przyznając po 3 nagrody główne w każdej kategorii wiekowej podkreśliła wysoki poziom artystyczny wykonanych prac. Na zwycięzców czekają wyjątkowe nagrody.

Ponadto, decyzją organizatorów drobnymi upominkami nagrodzeni zostaną wszyscy autorzy prac złożonych na konkurs.

więcej

INFORMACJA

01.09.2020

Na dofinansowanie KGW zostało ponad 11 mln zł

Tylko do końca września koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się w ARiMR o dotację
na swoją działalność. W tym roku na wsparcie tych organizacji przewidziano 40 mln zł.
Do końca sierpnia złożyły one wnioski o przyznanie pomocy na kwotę blisko 29 mln zł. Oznacza to, że nadal są dostępne środki, o które mogą aplikować KGW. Nie warto zwlekać.

Pierwszym warunkiem, by sięgnąć po wsparcie z ARiMR, jest zarejestrowanie koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym właśnie przez Agencję Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa. Teraz figuruje w nim blisko dziewięć i pół tysiąca organizacji tego typu. Najwięcej w województwach wielkopolskim – 1414 kół, lubelskim - 1216 i mazowieckim - 1209. Do końca sierpnia tego roku 8242 koła złożyły w Agencji wnioski o dotację na kwotę ponad 28,8 mln zł.

Wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członków koła. I wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Koła gospodyń wiejskich, które chcą działać w oparciu o ustawę nadającą im osobowość prawną, umożliwiającą prowadzenie działalności gospodarczej i dostęp do państwowych dotacji, mogą powstawać nie tylko na wsiach. Mogą one być tworzone również w miastach liczących do 5 tys. mieszkańców, a także na terenie sołectw położonych w granicach miast.

więcej

INFORMACJA

26.08.2020

Szanowni Mieszkańcy,

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Rodzicami uczniów PSP w Grabowie nad Wisłą. Decyzję o zorganizowaniu tego spotkania podjąłem po wizycie w Urzędzie Gminy trojga rodziców uczniów tej szkoły, którzy wyrażali dezaprobatę wobec decyzji Komisji konkursowej o wyborze Pani Katarzyny Szymańskiej na dyrektora PSP w Grabowie nad Wisłą. Taką postawę rodziców wobec nowego dyrektora szkoły uznałem za niezwykle krzywdzącą. Wobec powyższego, poprosiłem nową Panią dyrektor o wyjaśnienie wszystkich kwestii, które w ostatnich dniach budziły emocje wśród mieszkańców Grabowa nad Wisłą.

Przypominam, iż w dniu 21 sierpnia br. odbył się konkurs na dyrektora szkoły podstawowej w Grabowie. JEDYNYM KANDYDATEM NA TO STANOWISKO BYŁA PANI KATARZYNA SZYMAŃSKA, KTÓRA BEZWZGLĘDNĄ WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW KOMISJI (11-OSOBOWEJ) ZOSTAŁA WYŁONIONA NA STANOWISKO DYREKTORA SZKOŁY. OBECNA DYREKTOR SZKOŁY PANI BOŻENA POTUCHA NIE ZGŁOSIŁA SWOJEJ KANDYDATURY DO KONKURSU.

Rodzice uczniów PSP w Grabowie nad Wisłą, opierali swoje negatywne opinie o Pani Katarzynie Szymańskiej na podstawie wpisów na forach internetowych, dotyczących jej odwołania ze stanowiska dyrektora szkoły w Gminie Jastrzębia w 2018 roku. Pani Katarzyna Szymańska przedstawiła ROZSTRZYGNIĘCIE NADZORCZE WOJEWODY MAZOWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE, KTÓRE JEDNOZNACZNIE WSKAZYWAŁO NA BEZPRAWNE ODWOŁANIE JEJ ZE STANOWISKA PRZEZ WÓJTA GMINY JASTRZĘBIA (https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/rozstrzygniecia-nadzorcze-2019-r-radom).

Nowa Pani Dyrektor, która obejmie stanowisko od 1 września br. przedstawiła przybyłym na spotkanie swoją wizję rozwoju szkoły, oraz zadeklarowała chęć współpracy zarówno z rodzicami, jak również z gronem pedagogicznym, oraz całą lokalną społecznością.

W mojej ocenie, wystąpienie Pani Katarzyny Szymańskiej i jej wizja funkcjonowania szkoły spotkała się z przychylnością uczestników spotkania.

Pani Katarzyna Szymańska pochodzi z gminy Jedlnia Letnisko i ma za sobą wieloletni staż pracy jako nauczyciel języka polskiego i wizytator w Mazowieckim Kuratorium Oświaty.

Dziękuję rodzicom, nauczycielom oraz Radnym Rady Gminy w Przyłęku z Panią Przewodniczącą Rady na czele, za przybycie na dzisiejsze spotkanie.

Nowej Pani Dyrektor życzę sukcesów w pracy zawodowej.

więcej

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.