Logo Gmina Przyłęk

Archiwum newsów, strona 20

NAGRODA KURATORA OŚWIATY

03.11.2020

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować, iż Pan Jacek Rogala Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszowie w uznaniu szczególnych osiągnięć w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, OTRZYMAŁ NAGRODĘ MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY W WARSZAWIE.

Nagroda Kuratora Oświaty to wielkie osiągnięcie i prestiż dla Dyrektora Jacka Rogali, ale również dla całej Gminy Przyłęk. Jest to bowiem pierwsza nagroda Kuratora przyznana dla Dyrektora z terenu Naszej Gminy.


więcej

FUNDUSZE SOŁECKIE

30.10.2020

W Andrzejowie w ramach Funduszy Sołeckich został ogrodzony plac, który w przyszłości będzie miejscem rekreacji dla mieszkańców.
Oczywiście wielkie podziękowania dla wszystkich mieszkańców Andrzejowa za ogromny wkład pracy.
W poniedziałek firma Simba zaczyna montaż placu zabaw przy Gminnej Bibliotece w Lipinach.
Następnie zostaną doposażone place zabaw w Grabowie nad Wisłą (przy budynku Biblioteki i przy budynku szkoły podstawowej).
Również w przyszłym tygodniu zaczynamy realizację inwestycji w Mszadli Dolnej, gdzie zostaną udrożnione i pogłębione rowy przy drodze gminnej wzdłuż wsi.
Te wszystkie inwestycje realizowane są w ramach Funduszy Sołeckich. Nareszcie mieszkańcy poszczególnych miejscowości mogą decydować o tym jakie inwestycje będą realizowane w ich sołectwach.
Wnioski sołeckie na 2021 rok zostały już złożone przez sołtysów i niebawem będą uwzględnione w budżecie na przyszły rok.

więcej

FUNDUSZE SOŁECKIE

30.10.2020

W ramach realizacji Funduszy Sołeckich wykonaliśmy plac zabaw przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipinach, a także doposażyliśmy istniejące place zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej w Grabowie nad Wisłą oraz przy filii Biblioteki w Grabowie. Plac zabaw w Lipinach współfinansowany jest z dotacji otrzymanej przez Gminę Przyłęk w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”

W przyszłym roku planujemy ogrodzenie placu zabaw w Lipinach i zorganizowanie tam miejsca rekreacji poprzez posadowienie altany.

Wszyscy wiemy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi Covid – 19 korzystanie z placów zabawa jest w chwili obecnej utrudnione, jednak w przyszłości zapewne dostarczą one radości dzieciom nie tylko z sołectw Lipiny i Grabów nad Wisłą.

więcej

INFORMACJA

26.10.2020

Małe przetwórstwo i RHD – od dziś możesz złożyć wniosek

26 października 2020 r. ruszył nabór wniosków w ramach „Wsparcia inwestycji
w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”, czyli na tzw. małe przetwórstwo i rolniczy handel detaliczny.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową. Na złożenie dokumentów rolnicy mają czas do 24 listopada 2020 r.

Oferta pomocy, finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020, skierowana jest do dwóch grup beneficjentów.

Pierwszą stanowią rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników, którzy zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych. Rejestracja działalności musi nastąpić przed złożeniem wniosku o płatność. Ta grupa wnioskodawców może ubiegać się o wsparcie do 500 tys. zł.

Druga grupa obejmuje rolników lub ich małżonków prowadzących lub podejmujących prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD). W tym przypadku nie jest wymagane prowadzenie działalności gospodarczej, a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 100 tys. zł.

Pomoc na „małe przetwórstwo i RHD” przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji służących: przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż czy ziemniaków, przetwarzaniu produktów rolnych na cele energetyczne czy zamrażaniu lub przechowywaniu produktów rolnych.

Katalog inwestycji, na które można otrzymać wsparcie, obejmuje m.in. budowę, rozbudowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej; zakup oraz instalację maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania; aparatury pomiarowej i kontrolnej; inwestycje związane z dostosowaniem pomieszczeń pomocniczych służących przygotowaniu posiłków (np. kuchni) i pomieszczeń gospodarczych służących do przechowywania produktów żywnościowych oraz zakup maszyn czy urządzeń służących ochronie środowiska.

Więcej informacji: www.arimr.gov.pl,  w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR oraz pod numerem bezpłatnej infolinii - tel. 800-38-00-84.

więcej

INFORMACJA

26.10.2020

Zaliczki na dopłaty: ponad 3 mld zł na kontach rolników

W pierwszym tygodniu wypłat zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała polskim rolnikom ponad 3 mld zł.

W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na realizację tych płatności wynosi 15,5 mld zł.  Zaliczki są wypłacane na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie
i w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych PROW - 85 proc.

ARiMR rozpoczęła przekazywanie zaliczek 16 października. Do tej pory zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich trafiły do blisko 475 tys. rolników na łączną kwotę ponad 3 mld zł.

Realizowane są także zaliczki na dopłaty obszarowe PROW. Przekazywanie zaliczek zakończy się 30 listopada 2020 r., a od 1 grudnia rozpocznie się realizacja płatności końcowych.

więcej

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

lipiec 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.