Logo Gmina Przyłęk

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 12925
W sumie: 171394

Archiwum newsów, strona 15

Obrazek dla news_725

ZBIÓRKA ETERNITU

02.06.2022

Od 8 czerwca odbędzie się zbiórka eternitu od mieszkańców gminy, którzy złożyli wnioski w tej sprawie. Zbiórka będzie prowadzona zgodnie z kolejnością zgłoszeń, do wyczerpania środków finansowych. W ramach programu możemy odebrać od mieszkańców 107 ton azbestu.

Gmina Przyłęk otrzymała na ten cel dotację w wysokości 35 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - „Transport i unieszkodliwianie materiałów zawierających azbest”.

 

więcej

Obrazek dla news_723

ŚWIĘTO TRUSKAWKI

31.05.2022

Za nami pierwsze „Święto Truskawki” w Gminie Przyłęk.

Moc atrakcji towarzyszył nam przez cały dzień, aż do późnych godzin nocnych. Występy dzieci z naszych szkół, interaktywne show ROBOTRONS, występy zespołów Camasutra, Playboys i gwiazdy wieczoru Zenka Martyniuka z zespołem Akcent.

Ogromnie cieszę się, że pojawiliście się Państwo tak licznie, całymi rodzinami na naszym gminnym święcie, które mam nadzieję już na stałe wpisze się do kalendarza.

Zaszczycili nas swoją obecnością: Posłowie Pan Marek Suski, Pani Anna Kwiecień, Pan Radosław Fogiel, Radna do Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pani Anna Wolszczak, przedstawiciele MODR, ARiMR, a także przedstawiciel partnera wydarzenia Prezes „Enea Wytwarzanie” Pan Jan Mazurkiewicz.

Chcę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej imprezy: pracownikom Urzędu Gminy, dyrektorom szkół i kierownikowi klubu dziecięcego, nauczycielom oraz uczniom, strażakom z naszych jednostek OSP oraz naszym wspaniałym kołom gospodyń wiejskich za przygotowanie stoisk z poczęstunkiem.

Partnerem naszego święta była ENEA WYTWARZANIE, PreZero oraz Intermag.

Eugeniusz Andrzej Wolszczak Wójt Gminy Przyłęk

 

więcej

Ogłoszenie

11.05.2022

Szanowni Państwo,

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zwraca się z wielka prośba o nagłośnienie w zarządzanych przez Państwa mediach społecznościowych, na stronach internetowych informacji/APELU o oddawanie krwi.

Niestety wkroczyliśmy w bardzo trudny dla krwiodawstwa czas letni, który z jednej strony budzi nas do działania, aktywności, ale jednocześnie właśnie w tym okresie odnotowuje się najwięcej wypadków-często z udziałem dzieci. W takich sytuacjach osoba poszkodowana, na skutek krwotoku lub koniecznej operacji musi otrzymać kilka jednostek krwi. Kilka jednostek krwi to kilku Krwiodawców, o których teraz jest szczególnie trudno.

Krew jest wyjątkowym, niezastąpionym lekiem, którego w żaden sposób nie można zastąpić. Pomóc może jedynie zdrowy człowiek.

Krew jest nadzieją/szansą na życie dla Pacjentów szpitali, którzy w różnych chorobach, np. hemofilii muszą mieć przetaczaną krew każdego dnia.

BARDZO PROSIMY o systematyczne oddawanie krwi – szczególnie w miesiącach maj-sierpień. Właśnie w tych miesiącach stany krwi są krytyczne – Pamiętajmy o tym planując urlop.

 

Dobro do nas wraca – nigdy nie wiadomo kiedy sami będziemy sami potrzebowali pomocy.

 

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że w dniu jutrzejszym – tj. 12 maja br. (czwartek) będziemy na akcji wyjazdowej ambulansem przy Urzędzie Miasta w Zwoleniu, Plac Kochanowskiego 1, godz. 9 -13:30.

Więcej szczegółów na temat naszych akcji wyjazdowych - http://www.rckik.radom.pl/dla-dawcow/informacje/akcje-wyjazdowe/

 

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

Z góry dziękuję za pomoc i zrozumienie

więcej

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.