Logo Gmina Przyłęk

News

News zdjęcie id 203

VI Rajd Rowerowy „Szlakiem żółwia błotnego”

11.06.2018

Dnia 8 czerwca 2018 roku odbył się rajd rowerowy „Szlakiem żółwia błotnego", tym razem   ze względu na  zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Rajd dla Niepodległej”. 

Organizatorem rajdu już po raz szósty był  Urząd Gminy w Przyłęku, nieustannie   promujący  akcję:  Bądź bezpieczny na drodze. Uroczyste otwarcie imprezy miało miejsce na placu szkolnym PG w Przyłęku o godzinie 9:00.

Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły p. J Kamionka, a następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Wójt Gminy Przyłęk Pan Marian Kuś, serdecznie witając przybyłych gości: Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu podinsp. J. Popczyńskiego, Dyrektora PZD - T. Mordzińskiego,  Naczelnika Ruchu Drogowego KPP - Waldemara Kucharczyka, radnego powiatu p. M. Madejskiego, Komendanta Powiatowego PSP w Zwoleniu p. M. Grudzińskego, Sekretarz gminy p. D. Bocian, dyrektor SPZOZ p. T. Wójtowicz, pielęgniarkę p. K. Jaślan, dyrektora TUW p. Tuszyńskiego, Komendanta Gminnego OSP p. W. Szmajdę, kierownik GBP p. M. Krześniak, dyrektorów szkół oraz młodzież szkolną.

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe, a także biało-czerwone chorągiewki. Nad bezpieczeństwem  przejazdu czuwała Policja, Straż Pożarna oraz służba medyczna SPZOZ w Przyłęku. Zwartą kolumnę rowerzystów utworzyli przedstawiciele instytucji powiatowych, samorządowych, uczniowie szkół podstawowych (Babin, Łaguszów, Mszadla Stara,), gimnazjów (Wólka Zamojska, Przyłęk) wraz z wychowawcami i opiekunami.

Zgodnie z  programem  tegorocznego rajdu wszyscy uczestnicy zatrzymali się na parkingu w Przyłęku, gdzie przy Pomniku Niepodległości Wójt gminy p. M. Kuś wygłosił krótką prelekcję związaną z powstaniem pomnika w 100-lenią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniał młodemu pokoleniu  o  123 latach niewoli i nieobecności państwa na mapach Europy.

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy przez delegację samorządową oraz odmówieniu modlitwy przez ks. proboszcza Sz. Barańskiego za bohaterów walczących na przestrzeni dziejów o niepodległą Polskę,  każdy uczestnik rajdu otrzymał balon biały i czerwony, aby na cześć  Niepodległej wypuścić w górę, prosto do nieba. Widok był imponujący. 

Trasa przejazdu prowadziła malowniczymi drogami do Borowca, gdzie na wszystkich uczestników czekała woda gasząca pragnienie i słodka bułka regenerująca siły.

Zebrani wysłuchali prelekcji na temat Rezerwatu Borowiec, a szczególnie ochrony żółwia błotnego, wygłoszonej przez przedstawiciela Nadleśnictwa Zwoleń - p. Marcina Guz. 

Kolejną atrakcją był konkurs poprowadzony przez panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku. Uczestnicy mogli w ciekawy i zabawny sposób wykazać się wiedzą na temat naszej Ojczyzny, gminy i powiatu. Najszybciej i najlepiej odpowiadającym zespołem byli uczniowie z PG Przyłęk. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe i inne upominki. Podczas spotkania promowana była ogólnopolska akcja pt. „Jak nie czytam – jak czytam.”

Po licznych atrakcjach na polanie w Borowcu wszyscy pod opieką służb mundurowych i medycznych ruszyli w drogę powrotną do szkoły. Po powrocie na miejsce czekała na wszystkich smaczna grochówka ugotowana przez panie kucharki ze stołówki w gimnazjum. Rajd rowerowy został zakończony serdecznymi podziękowaniami dla wszystkich oraz rozdaniem  zestawów BRD ufundowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. 

Źródło: http://pgprzylek.pl/

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.