Logo Gmina Przyłęk

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 6044
W sumie: 153779

Wydarzenia

Jubileusz 50-Lecia Pożycia Małżeńskiego

         

        W dniu 24 października 2019 roku o godz. 11.00 Mszą Świętą w Kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Przyłęku, celebrowaną przez Księdza Proboszcza Szczepana Barańskiego, rozpoczęła się uroczystość z okazji Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. W szacownym gronie Jubilatów znalazła się para, która obchodziła 67-lecie wspólnego życia.

Podczas Mszy Świętej Ksiądz Szczepan Barański w pięknych słowach odniósł się do trwałości związków opartych na prawdziwej miłości. Małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską, a następnie Proboszcz Parafii Ksiądz Szczepan Barański wręczył Jubilatom poświęcone różańce i upominki.

Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy uczestnicy uroczystości, po zrobieniu wspólnej pamiątkowej fotografii udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Przyłęku.

        Poza Jubilatami i ich rodzinami byli obecni: Wójt Gminy Przyłęk Pan Eugeniusz Wolszczak, Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Przyłęku Pani Dorota Malinowska oraz zaproszeni na uroczystość goście: Proboszcz Parafii Przyłęk Ksiądz Szczepan Barański  i Ksiądz Kanonik Wacław Ścierski.

Wójt Gminy Przyłęk Pan Eugeniusz Wolszczak, przywitał Jubilatów, ich rodziny oraz zaproszonych gości. Złożył Jubilatom z okazji tak pięknego Jubileuszu serdeczne gratulacje    i podziękowania, jednocześnie życząc zdrowia, szczęścia na dalsze lata życia oraz dokonał aktu dekoracji Medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Małżonkowie otrzymali także listy gratulacyjne, upominki oraz czerwone róże.

Po części oficjalnej, na cześć Dostojnych Jubilatów wzniesiony został okolicznościowy toast.

        Uroczystość uświetnił wspaniały występ zorganizowany przez uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przyłęku pod opieką Pani Anny Trzaskowskiej.Wszyscy zebrani goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzili:

Bogumiła i Marian Chołujowie z Zamościa Starego, Alicja i Kazimierz Drabowie z Wólki Zamojskiej, Teresa i Czesław Fijołowie z Babina, Krystyna i Stanisław Grzeszczykowie z Okrężnicy, Zofia i Edward Krukowie z Okrężnicy, Halina i Tadeusz Maciejewscy z Mszadli Nowej, Zofia i Zdzisław Naporowie z Helenowa, Teresa i Stanisław Pabijankowie z Łagowa, Jolanta i Stanisław Rondudowie ze Stefanowa.

 

Jubileusz 67-lecia małżeństwa obchodzili:

Krystyna i Eugeniusz Chołujowie z Wólki Łagowskiej.

 

Szacownym Jubilatom serdecznie gratulujemy.

Wójt gminy zaprasza

EUGENIUSZ WOLSZCZAK

WÓJT GMINY

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW
W GODZINACH PRACY URZĘDU GMINY

 

Urząd Gminy Przyłęk

26-704 Przyłęk
tel.: 0-48-677-30-16
fax: 0-48-677-30-01
e-mail: przylek@przylek.pl

Godziny urządowania:

poniedzialek: 9.00 - 17.00

wtorek -piątek:  7.00 - 15.00

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.